Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska bije na alarm. Z jej danych można wywnioskować, że przemysł odpowiada za emisję ponad 20% szkodliwych gazów cieplarnianych. Z drugiej strony, to właśnie w tym sektorze obserwuje się zmiany, które w perspektywie najbliższych kilkunastu, czy kilkudziesięciu lat mogą znacząco ograniczyć… negatywny wpływ tych gazów na środowisko naturalne.
Zrównoważona produkcja ma zaś na celu ograniczenie wpływu produkcji na środowisko, zachowanie jej opłacalności oraz zaspokojenie potrzeb społeczeństwa. Chodzi głównie właśnie o zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Czym jest jednak zrównoważona produkcja? To roszada obowiązującego przez wiele lat ekspansywnego modelu wytwarzania rozmaitych dóbr na taki, który jest neutralny dla środowiska i zarazem korzystny dla społeczeństwa. Przy okazji chodzi o to, aby można było w dalszym ciągu rozwijać się gospodarczo.
Zrealizowanie tych celów jest możliwe. Coraz więcej firm wdraża zaś rozwiązania technologiczne, które w odpowiednim stopniu ograniczają negatywny wpływ działalności przemysłowej na środowisko.
Zrównoważona produkcja to temat coraz częściej pojawiający się między innymi w rozmowach biznesowych. W końcu zauważalne są takie zjawiska, jak rosnące ceny mediów, surowców i kosztów pracy, a przy okazji niedobór siły roboczej. To powoduje, że zrównoważona produkcja powoli staje się koniecznością, którą trzeba wprowadzić. Podmioty, które na przykład już zainwestowały w rozwiązania automatyzacji, zauważają rozmaite korzyści. Chodzi o mocne obniżenie kosztów, zredukowanie ilości odpadów poprodukcyjnych, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, czy zwiększenie wydajności.
Przedsiębiorstwa decydują się na konkretne modele zrównoważonej produkcji różnymi drogami. Na pewno zawsze istotne są dane. Jeśli można je szybko pozyskiwać, analizować i agregować, to możesz liczyć na skuteczniejszą automatyzację i zarządzanie procesami biznesowymi.
Dzięki danym poszczególne maszyny mogą komunikować się pomiędzy sobą i wraz z operatorami (chociażby zgłaszając ewentualne usterki). Na skutek tego można lepiej reagować na rozmaite problemy i nieprawidłowości. Na stronie internetowej https://racontrols.pl/bazawiedzy/zrownowazona-produkcja-wyzwania-i-korzysci-dla-przemyslu/ jest artykuł, który dodatkowo opisuje to zagadnienie.
Aby osiągnąć zrównoważoną produkcję, należy maksymalnie zintegrować systemy technologii informacyjnej z systemami technologii operacyjnej. Taka integracja wymaga opracowania inteligentnej platformy przemysłowej. RAControls (firma z Katowic o ugruntowanej renomie) wspiera podmioty w aspekcie realizacji modelu zrównoważonej produkcji. Aby osiągnąć cele zrównoważonej produkcji, wymagana jest pieczołowita analiza specyfiki przedsiębiorstwa pod wieloma względami. Nie jest to proste, ale nie musisz działać sam. Możesz zdecydować się na pomoc ekspertów RAControls. Ta firma to czołowy promotor innowacji w przemyśle, która proponuje klientom fachowe wsparcie pod kątem doboru optymalnych rozwiązań i technologii, a także ich wdrożenia.
Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na RAControls? Należy podkreślić, że ta firma ze Śląska ma nie tylko doświadczenie i wiedzę. Dodatkowo kooperuje z topowymi na świecie producentami oferującymi rozmaite rozwiązania z zakresu automatyki, robotyki, czy pneumatyki. Dodatkowo ten podmiot jest oficjalnym przedstawicielem firmy Rockwell Automation. Współpraca na tej płaszczyźnie umożliwia zaś bezpośredni dostęp do innowacyjnych rozwiązań – pracownicy RAControls chętnie potem dzielą się tym ze swoimi klientami.